Negabaritiniai kroviniai ir trumpiausiu maršrutu

negabaritiniaiNegabaritiniai kroviniai – tai tokia krovinių kategorija, kurios kiekvienas krovinys – tai tokia krovinių kategorija, kurios kiekvienas krovinys 30 % viršija gabaritinio krovinio matmenis. Kroviniui išlendant iš automobilio daugiau nei 100 cm, krovinys deklaruojamas kaip negabaritinis, ypač jei svoris viršija normatyvus.

UAB „Baltic Transa“ darbuotojai turi susikūrę unikalią sistemą kaip sėkmingai gabenti įvairių gabaritų krovinius. Sėkmingą darbą lemia išsamus krovinio gabenimo schemos sudarymas, tikslaus maršruto sudarymas iš karto pasiruošiant „planą B“, t. y., kitą maršrutą, jei jo prireiktų nenumatytu atveju. Pavyzdžiui, dėl pradėtų kelio darbų, per žemo tilto ar per siauros gatvės. Pasirenkami tokie keliai, kuriais brangus ir sunkiasvoris krovinys gali būti gabenamas lėtai. Dėl mažo greičio naudojimo ir didelio vežamo krovinio svorio sunkvežimiai bei kitos transporto priemonės žymimos specialiais skiriamaisiais ženklais. UAB „Baltic Transa“ per ilgus darbo metus jau spėjo sužinoti, kurie užsienio valstybių (Italija, Ispanija, Airija, Anglija, Belgija, Olandija, Vokietija, Čekija, Danija, Norvegija, Švedija, Rusija, Baltarusija, Kazachstanas) keliai yra tinkami sunkiasvoriams kroviniams gabenti. Be abejo, negabaritiniai kroviniai pervežami ir mažesniais atstumais, pavyzdžiui, Lietuvos ribose ar kitose Baltijos šalyse. Nuo to, kur / iš kur krovinys vežamas, priklauso sunaudojamų kaštų dydis. Siekiant klientui pateikti kuo mažesnę sąskaitą, įmonės darbuotojai įsisavino paprastą, bet labai svarbų dalyką – turi būti gerai apgalvotas transporto priemonės parinkimas.

  • Negabaritiniai kroviniai, tokie kaip žemės ūkio technika ar jos padargai, vežami tam skirtomis, techniškai tvarkingomis pažemintomis, prailgintomis arba papildomai sutvirtintomis puspriekabėmis.

Iškrovimo ir pakrovimo darbai reikalauja išmanymo, todėl modernių transporto priemonių vairuotojams, kurie už tuos darbus prisiima visą atsakomybę, keliami aukšti reikalavimai. Tai yra ne tik technikos valdymo įgūdžiai, bet ir tarptautinių kalbų mokėjimas, kuris įmonėje yra griežtai privalomas. Užsienio kalbos vartojamos, kai vairuotojas ir jo gabenami negabaritiniai kroviniai turi nukeliauti į vieną iš anksčiau minėtų užsienio valstybių. Be to, jei muitinės darbuotojams kiltų klausimų dėl krovinio, UAB „Baltic Transa“ dirbantis vairuotojas turi gebėti į juos atsakyti užsienio kalba. Tik aiškiai atsakius į klausimus kroviniui suteikiamas leidimas kirsti valstybės sieną. Svarbu, kad importo / eksporto / tranzito dokumentai būtų pagal taisykles. Iškilus sunkumams vairuotojas nepasimeta ir operatyviai reaguoja į situaciją, ją sprendžia savo jėgomis. Jei būtina, susisiekia su logistikos centru, kur kiti specialistai padeda. Tai yra tikrasis bendradarbiavimas, kai rezultatas ir tikslai pasiekiami bendromis jėgomis. Tik tada krovinys patikimai ir punktualiai pristatomas į galutinę vietą.

© 2019: Vežame į Angliją Sprendimas: www.scopri.lt